znak
mapka

Turistické tipy v okolí


Skalky skřítku

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří
Typ

Přírodní zajímavost

Více

Děpoltovický rybník

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří
Typ

Děpoltovický rybník najdeme necelých 6 km od karlových Varů. Je napájen Vitickým potokem, který teče z Krušných hor. Rybník je určen k chovu ryb. Břeh rybníku se těsně dotýká vesnice Děpoltovice.

Více

Pramen řeky Střely

Místo
Slavkovský les, Doupovské hory
Typ

Řeka Střela, dříve nazývaná Sázava západních Čech, pramení na úpatí Prachometského kopce (andezitová stolová hora) na severním okraji Tepelské náhorní plošiny. (za vesničkou Prachomety) Poblíž (cca 2,5km) se nachází architektonický skvost světového významu a jedna z nejúchvatnějších sakrálních staveb současnosti - Klášter Trapistů v Novém Dvoře dle návrhu Johna Pawsona, světově proslulého londýnského architekta.

Více

Božídarský Špičák

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří
Typ

Božídarský Špičák je součástí národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště, kterému dominuje. Jedná se o nejvyšší čedičovou kupu sopečného původu ve střední Evropě. Vznikl v třetihorách, kdy docházelo k čedičovým výlevům přes prahorní a prvohorní krystalické břidlice. Rašeliništěm vede okružní Naučná stezka měřící 3,2 km. Najdete ho nedaleko střediska letní i zimní rekreace Boží Dar.

Více

Klínovec

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří
Typ

Klínovec je nejvyšším vrcholem Krušných hor, a tyčí se nedaleko hraničního přechodu Boží dar a lázní Jáchymov. Z vrcholu lze za zvlášť dobré viditelnosti zahlédnout dokonce Sněžku , šumavský Javor, Říp či pražský Petřín. Na vrchol Klínovce vede lanová dráha z Jáchymova. Na svazích se nachází velké množství sjezdovek a vleků.

Více

Ohře

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří
Typ

Ohře, pramení v SRN u města Weissenstadt na severním úpatí Hory Schneebergu (1051 m.n.m.) v nadmořské výšce 670 m.n.m

Více

Dvořákovy sady

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří
Typ

Relaxační lázeňské sady s dominantou pomníku Antonína Dvořáka (1974; Kuneš). Pomník připomíná prozatím zjištěných sedm návštěv Karlových Varů. Zajížděl sem nikoliv jako lázeňský host, ale k setkání s berlínským nakladatelem F.Simrockem, hudebním kritikem dr. E.Hanslickem, hudebním skladatelem J.Brahmsem a s místními představiteli hudebního života A.Janečkem a dirigenty, skladateli J. a A.Labitzkými. Několik Dvořákových děl zde mělo komorní premiéru, jeho symfonie ?Z Nového světa? pak...

Více

Körnerův dub

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří
Typ

Při západním okraji palouku bývalého Zámeckého parku stojí obrovský dub zvaný Körnerův ?podle oslavné básně na dalovické duby, kterou v roce 1810 napsal Theodor Körner, německý romantický básník. Jeho socha, dílo sochaře Ludvíka Tischlera, byla naproti dubu odhalena v r. 1914. Stáří dubu lze odhadovat na 900-1000 let. V severním směru u bývalé tvrze jsou další rozložité duby, které jsou však podstatně mladší.

Více

Vítkův vrch

Místo
Slavkovský les, Doupovské hory
Typ

Vítkův vrch ? 635 m.n m. ? výletní místo s nově rekonstuovanou (2004) Restaurací. Vede sem žlutá stezka od zastávky MHD Hůrky, nebo cesta od zastávky MHD letiště (obojí bus č.8), nebo modrá značka přímo od vřídla.

Více

Dalovice, zámecký park

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří
Typ

Tento Zámecký park se vyznačuje velmi starými a cennými stromy, dříve to byly především prastaré duby. Jeden z nich, tzv Körnerův je starý až 1000 let. Ještě počátkem minulého století tu stáli tři takoví velikáni, které básník Theodor Körner (1791-1813) opěvoval ve své básni ?Duby?. Básník byl roku 1811 na léčení v nedalekých Karlových Varech, r. 1813 zde pobýval podruhé. Pobývá na Dalovickém zámku a léčí se zde z válečného zranění, jako 22 letý však svému zranění podléhá. Majitelka...

Více

Webkamera meteostanice v obci Šindelová

klikněte zde

Obnova komunikací v obci

Projekt_web.pdf (63,3KB, .pdf)
mas.jpg

Pošta

PO-PÁ:
8.00-9.00 14.00-16.00

ST:
14.00-17.00

tel.: 352 695 217

Knihovna

otevřena každou středu od 14.00 -16.00 hod.

Nové webové stránky

Vážení návštěvníci, ve spolupráci se společností Antee a panem Petrem Němečkem jsme pro vás připravili novou webovou prezentaci naší obce. Věříme, že se vám prezentace bude líbit a naleznete na ní vždy ty nejaktuálnější a potřebné informace.