znak
mapka

Turistické tipy v okolí


Předchozí 1

Vlakem z Karlových Var do Potůčků

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Do žst. Potůčky jezdí motorový osobní vlak z Karlových Varů (dolní nádraží) po trati č. 142 a tento úsek dlouhý 46 km zdolá zhruba za necelou hodinu a půl. Tzv. „Krušnohorský semmerink“, zprovozněný již v r. 1899, je jednou z nepůvabnějších tratí u nás a může se pochlubit celou řadou technických zajímavostí. Ať už jsou to tunely hloubené v Krušnohorském masivu a odvážné kamenné mosty vybudované zkušenými italskými dělníky nebo stoupání do druhé nejvýše položené železniční stanice...

Více

Karlovy Vary

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Nechali jsme se s rodinou zlákat na okružní procházku okolím Karlových Varů plnou vyhlídek a rozhleden. Nakonec se jednalo o malou túru. Začali jsme na kolonádě u Vřídla a vydali se směrem na Jelení skok - až na místě jsme zjistili, že nejde o jelena, ale o kamzíka, tak trochu nechápeme ten název. Pokračovali jsme ke stanici zubatky a pak hurá na rozhlednu Diana. Výhled krásný, ale ceny příšerné! 1ks teplé oplatky 13,-Kč, přitom dole na kolonádě stojí 7,-Kč. Posilnili jsme se gulášovkou v bochníčku...

Více

Malé Versailles

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Objekt bývalé cihelny byl na sklonku 18. století přestavěn na hostinský sál se zahradním altánem a jde o jednu z nejstarších karlovarských hospod. Roku 1820 se zde německý básník J. W. Goethe zúčastnil měšťanské svatby. Na podzim r. 1996 byla znovuotevřena věrná replika původní výletní Restaurace.

Více

Tři kříže

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Tři velké dřevěné kříže jsou podobenstvím biblické Golgoty, byly postaveny kolem roku 1640 jako výraz vítězné rekatolizace města a kraje, který byl předchozích 100 let oddán víře luteránské. Vrch je opředen četnými strašidelnými pověstmi o bludičkách a vraždě tří bratří. U tří křížů stávala restaurace a zvláštní altán Camera obscura, v jehož ztemnělém prostoru se na stěnu promítaly světelné obrazy krajiny. Altán byl konce roku 1997 opět vystavěn.

Více

Komplex Diana

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Komplex Diana Současný komplex Diana na tzv. Výšině přátelství (558 m,n,m,) pochází z počátku minulého století. Tato lokalita byla a stále je velmi vyhledávaným výletním místem. Restaurace Diana Restaurace je koncipována jako lovecká lesní chata, která byla v roce 2000 kompletně zrekonstruována. Restaurace je v provozu od dubna do října, v zimním období funguje stánek s rychlým občerstvením. Vyhlídková věž Diana Vyhlídková věž Diana je 35 m vysoká rozhledna, z níž lze shlédnout nejen...

Více

Sluneční lázně

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Relaxační místo nalezneme kousek za Galerií umění, v místech nad Poštovním Dvorem, když vystoupáme stezkou č.17 ? Findlaterovou stezkou. Mimo chatkovitého altánu Slunečních lázní tu je vybudované dřevěné posezení, ohniště a několik dřevěných lůžek na slunění.

Více

Vyhlídka Karla IV.

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Stavba v neogotickém slohu pochází z roku 1877. Poskytuje výhled z teras ve dvou patrech. Průhledem nad lázeňskou čtvrtí je vidět na Krušné hory, v jižním výhledu je část Slavkovského lesa s osou údolí Teplé.

Více

Smetanovy sady

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejsevernější část lázeňského centra Karlových Varů. Smetanovým sadům dominuje balneoterapeutický ústav lázně V. v pseudobarokním slohu.

Více

Hroznětín - rozcestí

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Rozcestník u stanice ČD v Hroznětíně. Jižním směrem vede zeleně značená cesta do středu obce, přez Plešivec do Horní Blatné. Západním směrem vede zeleně značená cesta přez Vlčinec do Nové Role.

Více

Horská naučná stezka Potůčky

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Dnešní tip na výlet bude náročnější na fyzickou kondici a pro pěší, ale za to nabídne spoustu zajímavých míst. Vydáme se do obce Potůčky, nikoli za nákupy, ale na horskou Naučnou stezku v okolí Potůčků za přírodními zajímavostmi a poznáním dřívějšího života v Krušných horách. Začneme na vlakovém nádraží, kde je na sloupu pod střechou pověšena první směrovka (698 m.n.m.) Z ní se dozvíme, že celý okruh měří 12,5 km a lze ho projít oběma směry. Před budovou stanice je umístěn...

Více
Předchozí 1

Webkamera meteostanice v obci Šindelová

klikněte zde

Obnova komunikací v obci

Projekt_web.pdf (63,3KB, .pdf)
mas.jpg

Pošta

PO-PÁ:
8.00-9.00 14.00-16.00

ST:
14.00-17.00

tel.: 352 695 217

Knihovna

otevřena každou středu od 14.00 -16.00 hod.

Nové webové stránky

Vážení návštěvníci, ve spolupráci se společností Antee a panem Petrem Němečkem jsme pro vás připravili novou webovou prezentaci naší obce. Věříme, že se vám prezentace bude líbit a naleznete na ní vždy ty nejaktuálnější a potřebné informace.