Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nabídka certifikace regionální značky Krušnohoří regionální produkt

Nabídka certifikace regionální značky Krušnohoří regionální produktDatum konání:
31.3.2020

Vážení členové a příznivci MAS Sdružení Západní Krušnohoří,

 

Opět se na Vás obracím s prosbou o propagaci regionální značky KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt® a možnosti, jak jí získat.

 

MAS Sdružení Západní Krušnohoří, z.s. je jedním z administrátorů regionálních značek v Ústeckém kraji. Regionální značka KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt ® vznikla v rámci Asociace regionálních značek. Hlavním cílem regionálního značení je zviditelnit jednotlivé regiony (jak tradiční, známé např. svou zachovalou přírodou, zdravým prostředím, lidovými tradicemi, nebo i "nové" či zapomenuté) a upozornit na zajímavé produkty, které zde vznikají. Do systému regionálních značek se od roku 2004 zapojilo již 22 regionů. V každém z nich vznikla regionální značka pro výrobky, která zaručuje vedle jejich kvality a šetrnosti k přírodě především jejich původ a vazbu na určité výjimečné území. V návaznosti na značení výrobků se v některých regionech značení používá i k podpoře vybraných ubytovacích a stravovacích zařízení. Systém regionálního značení výrobků a služeb je koordinován na národní úrovni Asociací regionálních značek, o.s. (ARZ), která je sdružením regionů s vlastní značkou.

 

Přípravy na podzimní certifikaci, která se uskuteční 20.10.2020 jsou v plném proudu a s tím je spojena také naše prosba o pomoc s propagací. Bylo by možné, prosím, sdílet informaci o možnosti zažádání si o regionální značku KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt® ve Vaší oblasti působnosti? V příloze zasíláme žádosti o značku pro výrobek, zážitek a služby spolu se zásadami a kritérii k získání značky. Přikládáme také plakát, který když bude vystaven, tak určitě se dostane více mezi lidi podvědomí o značce a na základě toho bychom mohli mít více žádostí a tím pádem podporovat místní drobný výrobce a prodejce.

 

Žádosti přijímáme do 30.9.2020 elektronicky na adrese info@maskaszk.cz nebo poštou či osobně na MAS Sdružení Západní Krušnohoří z.s., Rudé armády 23, 431 44 Droužkovice.

Přílohy:

žádost výrobky.pdf

kh-zadost-sluzby.pdf

zadost zazitky.pdf

kh kriteria vyrobky 2013_1_1.pdf

kh-zadost-sluzby.pdf

Kritéria zážitky.pdf

Zásady platné od 17.4.2013.pdf